Cumelo Valeria Hotell
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Cumelo Valeria Hotell Valeria del Mar är beläget endast 250 m från Hemingway Valeria och 5 minuter till fots från Cabanas PIRAY. Hotellet erbjuder gästerna bubbelpool och bastu.
Valeria del Mars centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Du hittar populära turistattraktioner som La Elenita cirka 2 km bort. Dessutom ligger Plaza de las Americas cirka 15 minuter bort till fots. Inom 3 km från Cumelo Valeria Hotell i Valeria del Mar hittar gästerna La Nueva Posta.
Restaurangen Il Commendatore Benito Durante erbjuder ett brett utbud av argentinska rätter och några meter bort från det här hotellet.
- Lokala sevärdheter
- KU2988 km
- Playa Valeria del Mar429 km
- La Proveeduria2970 km
- La Elenita1815 km
- Carilo-stranden2242 km
- Carilós köpcenter3086 km
- Casa De Mar2612 km
- Balneario Heminway Carilo1992 km
- Escuela Agrotecnica Salesiana "Don Bosco"2144 km
- Balneario Hemingway2014 km
- Flygplatser
- Villa Gesell Flygplats20 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Ingen parkering
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Hiss
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Solterass
- Bastu
- Jacuzzi
Service
- Hushållning
På rummet
- Uppvärmning
- Terrass
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Cumelo Valeria Hotell?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Cumelo Valeria Hotell till centrum. - ✈
Hur långt är Villa Gesell från Cumelo Valeria Hotell?
Mellan Villa Gesell flygplats och Cumelo Valeria Hotell är det 20 km. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Cumelo Valeria Hotell?
Gästerna på Cumelo Valeria Hotell måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Cumelo Valeria Hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Cumelo Valeria Hotell är 65$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
Minihotellet erbjuder Ekonomi Dubbelrum och Superior rum med King size-säng att välja mellan. - ❓
Erbjuder Cumelo Valeria Hotell några fritidsfaciliteter?
Soldäck, solterrass och utomhusbassäng erbjuds på Cumelo Valeria Hotell.